Najnowsze trendy w makijażu: Kreatywne pomysły

Zawsze były i będą istotnym elementem wizerunku kobiety – makijaż. Jednakże jego twórcy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, co sezon wymyślają nowe trendy. W tym roku nacisk położono na kreatywność i oryginalność. Oto kilka najciekawszych pomysłów.

Kolorowe kredki do oczu

Kiedyś uważane za infantylne, dziś nabrały na znaczeniu. W tym sezonie ważne jest to, by wykorzystać zajączki, strzałki oraz inne wzory na powieki. Najlepiej w zupełnie nietypowych kolorach: zielonym, różowym czy błękitnym. Do tak wykonanego makijażu pasują neutralne usta.

Lśniące usta

Połyskujące usta to hit tej wiosny. Najlepiej, aby były one natłuszczone i mocno nawilżone, wtedy lśniący efekt będzie bardziej widoczny. Do takiej stylizacji najczęściej stosuje się delikatny, pastelowy odcień na powiekach.

Brudny róż

Tak zwane „no make-up look” to stylizacja, przy której wydaje się, że kobieta nie jest umalowana. W tym roku polega on na delikatnym nakładaniu brudnego różu na policzki. Kolor ten najlepiej nadaje się do jasnej cery oraz jasnych oczu. W makijażu oczu najlepiej skupić się na cieniowaniu i wyraźny zarysować brwi.

Kwiatowe wzory na powiekach

Jeśli kobieta marzy o romantycznym, dziewczęcym stylu, z pewnością przypadnie jej do gustu malowanie kwiatowych wzorów na powiekach. Na jasnej skórze najlepiej wyglądają malowanie kwiatów w delikatnych odcieniach, np. białym lub pastelowym różu. Idealną do takiego makijażu fryzurą może okazać się włosy spięte w koczek.

Czerwienie chłodzące

Czerwony nałożony na powieki? Dlaczego nie! W tym sezonie swój renesans przeżywa czerwień, najlepiej w odcieniach chłodnych czy kość słoniowa. Pasuje do niej uczesanie z lekkością dopasowane do okazji. Najlepiej stosować go wieczorem, np. na wieczorne wyjście.

Podsumowując, w najnowszych trendach makijażowych chodzi o kreatywność i oryginalność. Warto spróbować, aby wybrać zestaw, który najlepiej pasuje do urody, stylu i okazji. Życzymy powodzenia!