Jak uzyskać efekt długotrwałego makijażu: Porady i triki

Jak utrzymać makijaż na twarzy przez cały dzień? Odpowiedź na to pytanie zna każda kobieta, która odwiedzała toaletę po kilku godzinach od wykonania makijażu. Ich efekt zżera wilgoć, pot i zmniejsza się wraz z upływem czasu. Na szczęście istnieją triki, które pomogą Ci w uzyskaniu nie tylko pięknego, ale i długotrwałego makijażu.

Przygotowanie skóry do makijażu

Przed przystąpieniem do nakładania warstwy podkładu, wymagana jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie umyć twarz, a następnie dokładnie nałożyć krem nawilżający. Dodatkowo, na specjalną uwagę zasługują preparaty w postaci serum czy toniku, które będą działały przeciwzmarszczkowo oraz nadadzą skórze blasku. Dzięki tym zabiegom skóra stanie się gładka i doskonale nawilżona.

Jak nałożyć foundation?

Wybór podkładu powinien być dobrze przemyślany. Najlepszymi wyborami są te, które zapewniają długotrwały efekt. Warto zwrócić uwagę na to, aby podkład miał krycie minimalne lub średnie. Tego rodzaju podkłady utrzymują się na skórze nawet do 12 godzin. Warto również pamiętać, żeby podkład nakładać ruchami kolistymi przy użyciu gąbki lub pędzla.

Długotrwałe makijaż dla oczu

Jakie kroki powinniśmy wykonać, żeby nasz makijaż na powiekach utrzymał się przez cały dzień? Przede wszystkim, na powieki należy nałożyć bazę. Taki preparat nie tylko przedłuży trwałość cieni, ale i zapobiegnie ich osypywaniu się. Po jego nałożeniu, czas na korektor. Nakładaj go tylko na te części powiek, które wymagają tego typu preparatu. A na koniec czas na cienie i tusz. Najważniejsze, żeby wybierać kosmetyki, które zapewniają długotrwały efekt.

Jak zafiksować makijaż?

Aby utrzymać makijaż przez wiele godzin, konieczne może być uzyskanie długotrwałego efektu. Do zafiksowania swojego makijażu najlepiej użyć specjalnej mgiełki. Taki preparat zapewni trwałość naszego makijażu nawet przez 12 godzin. Używaj mgiełki do zafiksowania makijażu ręcznie, a przy nakładaniu nie przesadź ze sprayem.

Dbaj o skórę każdego dnia

Aby pięknie prezentować się w makijażu, wymagana jest regularna pielęgnacja skóry. Staraj się codziennie trzymać takie same godziny spania, wstawać rano odpowiednio wcześnie i pamiętać o ruchu. Dlatego nie zapominaj o odpowiedniej diecie, która obejmuje owoce, warzywa, wodę i ryby. Pamiętaj, że zdrowe odżywianie wpływa na skórę, a co za tym idzie – na nasz wygląd.