Jakie kosmetyki wybrać na wakacyjny urlop: Podstawowe niezbędniki

Lato to czas, kiedy cieszymy się słońcem, relaksujemy się i korzystamy z wakacyjnych przyjemności. Na urlopie warto jednak pamiętać o odpowiednim zadbanym o skórę i włosy. Oto przewodnik po podstawowych kosmetykach, które powinny znaleźć się w Twojej walizce.

I. Skóra

 1. Krem z filtrem – to podstawowy kosmetyk, który powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie skóra jest narażona na promienie słoneczne. Nie zapomnij nakładać kremu także na szyję i dekolt.
 2. Maseczka nawilżająca – skóra narażona na słońce potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto zabrać ze sobą maseczkę, która pomoże nawilżyć i odżywić skórę.
 3. Żel chłodzący – wakacyjne upały mogą być uciążliwe dla skóry, dlatego warto zainwestować w żel chłodzący, który zapewni ulgę zmęczonej skórze.

II. Włosy

 1. Szampon do włosów – podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów. Właściwie dobrany szampon pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i chronić włosy przed słońcem.
 2. Odżywka – wakacyjne wakacje – to czas, kiedy włosy są narażone na suszące czynniki zewnętrzne. Odżywka pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i zapewnić włosom odpowiednie odżywienie.
 3. Olejek do włosów – warto zainwestować w olejek do włosów, który pozwoli na odbudowę i ochronę włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

III. Higiena osobista

 1. Szczoteczka i pasta do zębów – podstawowe narzędzia do codziennej higieny jamy ustnej. Nie zapominaj o nich podczas wakacji.
 2. Krem do rąk – częste mycie i dezynfekcja rąk mogą wpłynąć na ich kondycję. Dlatego warto zainwestować w krem do rąk, który pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.
 3. Płyn do higieny intymnej – dla kobiet podróżujących w okresie letnim, warto zabrać ze sobą płyn do higieny intymnej, który pozwoli zachować właściwe pH.

IV. Makijaż

 1. BB krem – to kosmetyk, który łączy w sobie właściwości kremu nawilżającego i podkładu. Idealny na co dzień, ale także podczas wakacyjnego wyjazdu.
 2. Żel do brwi – podczas wyjazdu warto zainwestować w żel do brwi, który utrzyma je w odpowiedniej kondycji i pozwoli na podkreślenie spojrzenia.
 3. Błyszczyk – podczas wakacji nie warto przesadzać z makijażem. Warto zainwestować w błyszczyk, który podkreśli usta i nada im delikatnego koloru.

V. Podsumowanie
Wakacyjny urlop to czas relaksu, odpoczynku i wakacyjnych przyjemności. Jednak pamiętaj, aby nie zapominać o odpowiednim zadbanym o skórę i włosy. Podstawowe kosmetyki takie jak krem z filtrem, szampon do włosów i błyszczyk do ust to niezbędniki, których nie powinno zabraknąć w Twojej walizce.