Najlepsze produkty do pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym

Skóra z trądzikiem hormonalnym wymaga specjalnej pielęgnacji, która ograniczy powstawanie wyprysków i zaczerwienień. Warto postawić na produkty, które przede wszystkim będą łagodzić podrażnienia oraz będą mieć działanie antybakteryjne. W tym artykule przedstawimy najskuteczniejsze produkty, które pomogą Ci pozbyć się trądziku hormonalnego.

 1. Łagodzące toniki
  Toniki, które mają działanie łagodzące i przeciwzapalne, to must-have w pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym. Zawierają one składniki, które ograniczają powstawanie zaczerwienień i pomagają w walce z wypryskami. Polecamy szukać produktów z wyciągiem z rumianku, aloesu lub kwasem salicylowym.

 2. Kremy z kwasem azelainowym
  Kwas azelainowy to silny antybakteryjny składnik, który skutecznie zwalcza bakterie powodujące powstawanie trądziku. Produkty z tym składnikiem są więc idealne do pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym. Kwas azelainowy łagodzi również zaczerwienienia i przyspiesza gojenie.

 3. Serum z witaminą C
  Witamina C to silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed oksydacją, a tym samym wspomaga regenerację skóry i ogranicza powstawanie wyprysków. Serum z witaminą C to idealny produkt do pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym, ponieważ działa łagodząco i pomaga zredukować zaczerwienienia.

 4. Krem z retinoidami
  Retinoidy to silne składniki, które skutecznie pomagają w walce z trądzikiem. Wiele kremów na bazie retinoidów ma również działanie przeciwzmarszczkowe, dzięki czemu będą one idealnym wyborem dla osób z trądzikiem hormonalnym, które chcą również zapobiegać zmarszczkom.

 5. Maseczki łagodzące
  Postaw na maseczki łagodzące z wyciągiem z aloesu, rumianku lub oczaru wirginijskiego. Takie maseczki pomogą ograniczyć powstawanie zaczerwień i przyspieszą gojenie trądziku.

Podsumowanie:
W pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym warto postawić przede wszystkim na produkty, które mają działanie łagodzące i antybakteryjne. Szukaj kremów i toników z wyciągiem z aloesu, rumianku lub kwasem salicylowym oraz produktów z kwasem azelainowym. Serum z witaminą C oraz krem z retinoidami również będą idealnymi produktami do pielęgnacji skóry z trądzikiem hormonalnym. Nie zapomnij również o regularnym stosowaniu maseczek łagodzących.