Jak zrobić naturalny makijaż dzienny dla szafirowych oczu

Naturalny makijaż dzienny dla szafirowych oczu – jak go zrobić?

Szafirowe oczy to jeden z najrzadszych kolorów oczu. Charakteryzują się pięknym niebieskim kolorem, który można podkreślić odpowiednim makijażem. W tym artykule przedstawimy sposób na stworzenie naturalnego makijażu dziennego dla szafirowych oczu.

 1. Podstawowe kroki przed rozpoczęciem makijażu
  Przed rozpoczęciem makijażu należy przygotować skórę twarzy. Wszystkie niedoskonałości należy zakryć korektorem. Następnie należy nałożyć podkład, który będzie dobrze krył, ale jednocześnie nie będzie widoczny na skórze. W przypadku szafirowych oczu zaleca się użycie beżowego lub lekko złotego podkładu.

 2. Jak działać na powiece?
  Po nałożeniu podkładu należy przejść do makijażu powiek. Najlepiej zacząć od nakładania ciemniejszego cienia na zewnętrzną część oka. Do stworzenia naturalnego makijażu dla szafirowych oczu zaleca się użycie szarobrązowych odcieni. Po przyciemnieniu zewnętrznej części oka należy przejść do środkowej części. Tu warto zastosować jaśniejszy odcień cienia, zdobiąc nim dolną część powieki.

 3. Jak podkreślić rzęsy?
  Przy makijażu dla szafirowych oczu należy również zwrócić uwagę na podkreślenie rzęs. Najlepiej zastosować tusz do rzęs o brązowym kolorze, który nie będzie rzucał się w oczy. W przypadku, gdy jednak wolimy ciemniejszy tusz, należy użyć go umiarkowanie.

 4. Jakie pomadki pasują do naturalnego makijażu dziennego dla szafirowych oczu?
  Przy naturalnym makijażu dziennym dla szafirowych oczu należy pamiętać, że pomadka powinna być delikatna i subtelna. Najlepiej zastosować błyszczyk w odcieniu cielistym lub różowym, który delikatnie podkreśli usta.

 5. Podsumowanie
  Naturalny makijaż dzienny dla szafirowych oczu to prosty sposób na podkreślenie urody i uniknięcie przesadnie mocnego makijażu. Ważne jest, aby użyć delikatnych odcieni szarobrązowych i brązowego tuszu do rzęs. W przypadku pomadki, najlepiej zastosować błyszczyk w cielistym lub różowym odcieniu. W ten sposób stworzymy naturalny i subtelny makijaż, który podkreśli koloryt naszych szafirowych oczu.