Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielorazowe

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, że osoby, które zdecydowały się używać pieluch wielorazowych nie wróciły do starej metody naszych mam i babć czyli tetry i ceraty. Okazuje się bowiem, że rynek pieluch wielorazowych jest tak duży, że wybór wcale nie jest tak oczywisty i prosty. Aby rozpocząć przygodę z pieluchami wielorazowymi należy przede wszystkim dowiedzieć się jakie są możliwości. A tych jest wiele. Rodzice kompletujący wyprawkę, lub ci, którzy zdecydowali się na zmianę pieluszek jednorazowych na wielorazowe muszą poznać wszystkie metody, aby móc zdecydować się na jedną lub kilka z nich.

Rodzaje pieluch wielorazowych

W zależności od preferencji można kupić pieluchy, które niewiele różnią się od tych jednorazowych. Są to tak zwane pieluchy all-in-one. Składają się z chłonnej wkładki lub wkładek oraz z warstwy nieprzepuszczającej wilgoci na wierzch. Pielucha ta wyglądem i sposobem zakładania przypomina pieluchę jednorazową. Rodzice szukający frazy pieluszki wielorazowe ranking z pewnością zauważą, że równie popularnym sposobem używania pieluch wielorazowych jest tak zwana formowanka i otulacz. Są to pojęcia obce dla laików, a doskonale znane osobom obeznanym z tematem używania pieluch wielorazowych. Formowanka jest to specjalnie skonstruowana pieluszka, która całą swoją powierzchnią wchłania wilgoć.

Otulacz zaś nakłada się na formowankę po to, by dziecko miało sucho na zewnątrz. Jest to metoda, która doskonale sprawdza się w nocy oraz w przypadku dzieci, które dużo sikają. W ten sposób możemy zapewnić im suchą pieluchę na dłużej. Równie popularnym sposobem na pieluchy wielorazowe jest używanie otulaczy wraz z wkładami chłonnymi. Wkłady mogą składać się w całości z naturalnych materiałów jak bawełna czy bambus, mogą również składać się z domieszek syntetycznych. Wybór zależy od tego czego oczekujemy od wkładu. Jedne są bardziej chłonne, inne są cieńsze niż reszta, są również takie, które pozostają lekko wilgotne. Te ostatnie sprawdzą się z pewnością przy próbach odpieluchowywania.