Skuteczne metody na zwiększenie objętości włosów

Jeśli marzysz o zdrowych, lśniących, pełnych objętości włosach, nie jesteś sama. Wiele osób boryka się z problemem cienkich, łamliwych lub zbyt rzadkich włosów. Nie ma jednak powodów do rozpaczy – istnieją skuteczne metody na zwiększenie ich objętości. W tym artykule przedstawimy Ci niektóre z nich.

 1. Zmiana diety
  To, co jesz, ma wpływ nie tylko na Twoje zdrowie ogólnie, ale także na kondycję Twoich włosów. Zdrowa dieta bogata w białka, witaminy i minerały, takie jak cynk, żelazo czy biotyna, przyczyni się do odbudowy Twoich włosów i zapewni im odpowiednie odżywienie. Spożywanie też większej ilości wody pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji.

 2. Pielęgnacja włosów
  Zadbaj o regularną pielęgnację swoich włosów, korzystając z produktów przeznaczonych do Twojego rodzaju włosów. Unikaj częstego mycia oraz stosowania gorącego suszarki czy prostownicy, co osłabia włosy i przyczynia się do ich łamliwości. Włosy po umyciu osusz delikatnie ręcznikiem, nie pocierając ich zbyt mocno.

 3. Fryzury
  Fryzury pozwalające na puszystość włosów lub też układające je w sposób, który sprawia wrażenie większej objętości, to dobry sposób na poprawienie wizerunku włosów. Wybieraj stylizacje, które nie obciążają nadmiernie Twoich włosów – np. luźne warkoczyki, lekkie upięcia czy delikatne fale.

 4. Suplementy diety
  Suplementy diety mogą stanowić uzupełnienie dobrego odżywiania i poprawić stan Twoich włosów. Preparaty zawierające biotynę, witaminę C czy kolagen są szczególnie pomocne.

 5. Makijaż dla włosów
  Kolorowe kosmetyki do włosów mogą sprawić, że Twoje włosy nabiorą objętości i będą wyglądać zdrowiej. Do tej pory salonowe produkty do robienia prostych fryzur to podstawowe i jedyne rozwiązanie. Jednak kosmetyków do włosów na rynku jest coraz więcej i posiadają szereg produktów takich jak: farby do włosów rozświetlające, szampony i maski nadające objętość czy też kosmetyki do stylizacji włosów.

Podsumowując, skuteczne metody na zwiększenie objętości włosów to szerokie spektrum działań: od diety, poprzez pielęgnację i suplementy, aż po makijaż dla włosów. Mając na uwadze swoje indywidualne potrzeby, warto skonsultować się z fryzjerem lub specjalistą od pielęgnacji włosów, który doradzi najlepsze rozwiązania dla Ciebie.