Jak pielęgnować skórę w okolicach oczu: Najlepsze produkty i metody

Dbając o skórę wokół oczu, możemy złagodzić oznaki zmęczenia, przywrócić jej blask i zapobiec pojawianiu się zmarszczek. W tym artykule podpowiemy, jakie są najlepsze sposoby oraz produkty, które pomogą Ci zadbać o skórę wokół oczu.

  1. Zadbaj o właściwą higienę

Właściwa higiena jest kluczowa w pielęgnacji skóry wokół oczu. Dlatego warto pamiętać o regularnym oczyszczaniu skóry oraz jej nawilżaniu. Aby zmyć makijaż i zanieczyszczenia, można użyć mleczka lub płynu micelarnego. Nie należy myć skóry wokół oczu zwykłym mydłem, ponieważ jest ono zbyt agresywne.

  1. Wybierz odpowiednie kosmetyki

Do pielęgnacji skóry wokół oczu warto zastosować specjalne kosmetyki, które mają w swoim składzie składniki nawilżające, kojące i odżywcze. Są to przede wszystkim kremy pod oczy, serum, żele czy emulsje. Należy wybierać kosmetyki o delikatnych formulacjach i unikać tych, które zawierają agresywne składniki, takie jak alkohol czy silikon.

  1. Nakładaj kosmetyki w odpowiedni sposób

Podczas aplikacji kosmetyków na skórę wokół oczu należy zachować delikatność i nie przyciskać za mocno opuszkami palców. Ruchy powinny być lekkie i okrężne, a kosmetyki rozprowadzać trzeba w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

  1. Unikaj szkodliwych nawyków

Aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry wokół oczu, warto unikać różnych szkodliwych nawyków, takich jak palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, przegrzewanie skóry podczas opalania czy niewłaściwa dieta.

  1. Naturalne sposoby na pielęgnację skóry wokół oczu

Jeśli wolisz naturalne metody pielęgnacji, warto sięgnąć po oleje roślinne, np. z pestek winogron czy róży. Mają one właściwości odżywcze i nawilżają skórę. Do pielęgnacji można także używać okładów z rumianku lub herbaty, które koją podrażnienia i łagodzą zaczerwienienia.

Podsumowując, pielęgnacja skóry wokół oczu to ważny element dbania o jej młody i zdrowy wygląd. Warto pamiętać o delikatności podczas aplikacji kosmetyków oraz ich odpowiednim doborze. świeże powietrze, zdrowy styl życia, dbanie o ciało to klucz do zdrowego wyglądu skóry.