Jakie produkty przydadzą się do sprzątania domu? Cyprys mleczko do mebli

Okazuje się, że dbanie o czystość w domu wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, które umożliwią nam wyczyszczenie i pielęgnację wszystkich niezbędnych elementów. Oto kilka podstawowych:

Woski, lakiery, oleje,

Pielęgnując meble w niewłaściwy sposób nieświadomie skracamy ich przydatność. Jeżeli zależy nam na przedłużeniu żywotności drewnianych mebli zadbajmy aby skład preparat czyszczący był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Czyli przede wszystkim bez substancji żrących i kwasów. Woski, lakiery, oleje najlepiej sprawdzą się w czyszczeniu mebli drewnianych. Przy tym warto pamiętać, im mniej wody użyjemy do tym drewno lepiej się czuje. Do nakładania wosków i oleju najlepsza jest sucha, bawełniana ściereczka.

Mleczka i żele – cyprys mleczko do mebli

Do czyszczenia i pielęgnacji różnego rodzaju powierzchni doskonale nadają się mleczka. Szukając odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na Cyprys Mleczko do mebli, które osuwa zabrudzenia z powierzchni błyszczących oraz matowych. Nie pozostawia smug a jedynie połysk i przyjemny zapach. Konsystencja mleczka ze względu na swoje właściwości jest bardzo skutecznym środkiem do czyszczenia różnych powierzchni trwałych na bazie ścieralnych składników. Wyczyści trudne plamy, przebarwienia i najtrwalszy brud. Mleczka i żele nie pozostawiają zacieków, łatwo się spłukują i na długo pozostawiają ładny zapach.

Pasty

Do powierzchni nieemaliowanych oraz twardych i mocno zabrudzonych najlepiej zastosować pasty. Odpowiednio dobrana pasta świetnie nadaje się
do uciążliwych, trudnych zabrudzeń powstałych np. na brodziku czy wannie

Niektóre elemety znajdujące się w naszym mieszkaniu wymagają specjalnych delikatnych detergentów, sa to np. płytki gresowe, które po mimo,że wykonane z trwałego i odpornego surowca jednak do ich czyszczenia najlpepiej używać produktów specjalnego przeznaczenia do powierzchni ceramicznych.