Na zdrowie, o zdrowiu i dla zdrowia.

Jeżeli zapytasz człowieka na ulicy co jest dla niego najważniejsze w życiu, o co trzeba dbać albo składasz komuś życzenia to zawsze słyszysz o zdrowiu. Życzymy sobie oraz innym aby byli zdrowi. Zatem dochodzimy do wniosków, że dla wielu ludzi zdrowie jest bardzo ważne o ile nie najważniejsze. Dlatego trzeba o nie dbać.

Jak dbać o zdrowie.

Zdrowie to stan dobrego samopoczucia, dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz brak dolegliwości ze strony organizmu. W trosce o dobry stan swojego zdrowia staramy się przede wszystkim dbać o kondycje fizyczną, uprawiając sporty. O kondycje psychiczną troszczymy się za sprawą odpowiedniej ilości i jakości snu, odpoczynku czy relaksu. Z kolei zdrowe funkcjonowanie naszego ciała to także dobre odżywianie, dostarczanie do organizmu niezbędnych składników potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Zdrowe słodycze.

Aby zadbać o swoje zdrowie dobrze jest zaplanować swoje odżywianie, ponieważ jeść musimy codziennie i lubimy słodycze więc dobrze jest wiedzieć, które z nich są dla nas zdrowe. Po które warto sięgać a najlepiej zrobić je samemu i mieć zawsze pod ręką kiedy najdzie nas ochota na “małe co nie co”.
Lista zdrowych słodyczy:
– Chałwa po mimo swoje wysokiej kaloryczności to bardzo zdrowa i prosta w wykonaniu przekąska. W jej skład wchodzi sezam i miód, dodatki można wybierać wedle uznania może to być jeszcze kakao, orzechy czy rodzynki.
– Ciastka owsiane: smaczne, zdrowe i sycąca dla każdego, pomysłów na zrobienie ciastek owsianych jest bardzo wiele, najprostsze zawierają w swoim składzie zaledwie kilka składników: płatki owsiane, owoc, np. jabłko, jajko, przyprawy np. cynamon. Takie ciastka po mimo, że nie zawierają cukru dodanego i tak są słodkie dzięki słodkim owocom.
– Lody owocowe – domowe lody zrobione z jogurtu lub wody oraz ze zmiksowanych owoców to ulubiony słodycz oraz przekąska szczególnie latem. Dzieci uwielbiają lody i uwielbiają robić je samemu.
– Owocowe koktajle i smoothy to kolorowe i smaczne szaleństwo, które od niedawna stało się popularne również w naszym kraju. Zmiksowane owoce oraz warzywa na bazie wody lub produktów mlecznych czy roślinnych. Bardzo szeroki wachlarz możliwości umożliwia tworzenie smaków i połączeń dla każdego.