Jak dbać o ciemne włosy – Timotei szampon z henna

Jeżeli jesteś posiadaczką ciemnych włosów to zapewne zgodzisz się ze stwierdzeniem, że są one o wiele mniej wymagające niż blądy lub rude. Nie wyklucza to jednak potrzeby ich pielęgnacji. Aby dobrze zadbać o swoje brązowe włosy najważniejsze będą odpowiednio dobranie kosmetyki. Szampon i odżywka powinny uzupełniać się w swoim działaniu oraz umożliwiać pogłębienie koloru.

Jak wzmocnić kolor włosów? Timotei z henną

Aby nadać głębi swoim ciemnym włosom można stosować płukanki ziołowe; z orzecha włoskiego, kory dębu czy szałwii. Z domowych sposobów znana jest także płukanka z kawy oraz henna. Warto jednak pamiętać, że henna zarezerwowana jest tylko dla włosów naturalnych, które nie były jeszcze farbowane. Na rynku sinieją już produkty przeznaczone wyłącznie do włosów ciemnych. Doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczek włosów farbowanych może okazać się szampon timotei henna. Jest przeznaczony do pielęgnacji włosów brązowych zarówno naturalnych jak i farbowanych. Doskonale oczyszcza i dodaje włosom świetlistego blasku a ponadto pięknie pachnie. Szampon timotei z henna jest odpowiedni dla wszystkich odcieni włosów brązowych, nadaje im delikatny połysk już po pierwszym użyciu.

Jak dbać o ciemne włosy

Podstawą pielęgnacji włosów jest odpowiednie dobranie kosmetyków oraz mycie. Szampon timotei z henna jest delikatny, nie obciąża włosów dzięki czemu doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji. Dzięki niemu włosy wyglądają zdrowo a zdrowe i lśniące włosy są atrybutem każdej kobiety.