Naturalna farba do włosów – henna

Włosy to nasze naturalne ubranie. Idealna fryzura jest jak dobrze skrojony garnitur. By cieszyć się ładnymi i zdrowymi włosami trzeba o nie dbać i je regularnie pielęgnować. Jest wiele czynników, które osłabiają kondycję włosów należą do nich między innymi : częste stylizacje, poddawanie włosów działaniu wysokich temperatur ( prostownica, lokówka), nieumiejętne lub częste farbowanie.

Ziołowe farbowanie włosów czyli henna.

Kobieta zmienną jest, o czym świadczy często zmiana w wyglądzie zewnętrznym np. fryzury lub koloru włosów. Jednak co zrobić jeżeli nie chcemy zbytnio obciążać naszych włosów chemicznymi preparatami koloryzującymi? Jest na to jeden prosty sposób – koloryzacja ziołowa czyli inaczej henna. Dzięki hennie możemy uzyskać kolory od odcieni rudego poprzez czerwienie aż do brązów czy burgundów i to w naturalny sposób. Henna roślinna pozyskiwana jest z liści oraz pędów takiej rośliny jak lawsonia bezbronna. Zawiera ona bardzo dużo cennych składników odżywczych i regenerujących. Musimy jednak pamiętać, że nie zmieni ona radykalnie naszego wyjściowego koloru tak jak tradycyjna farba do włosów. Kolor jaki uzyskamy w bardzo dużej mierze zależy od barwy wyjściowej naszych włosów. Zazwyczaj hennę stosuje się, aby pogłębić i nadać blasku swojemu naturalnemu odcieniowi. Jednak mając bardzo jasne włosy możemy nadać im także całkiem ciekawą barwę. kupując hennę roślinną zwróć szczególną uwagę na jej skład. Aby była ona w pełni naturalna może być wzbogacona tylko i wyłącznie o naturalne barwniki takie jak np.: alma, brahni, bhringraj, harad, indigo czy shikakai. Henny, które zawierają dodatki chemiczne mają tak samo niszczący wpływ na włosy jak zwykła farba.

Zalety henny naturalnej

Farbowanie włosów henną naturalną jest bardzo proste, dlatego możemy wykonać ten zabieg sami w zaciszu domowym. Czas takiego farbowania wynosi około 2-3 godzin, wszystko zależy od odcienia i nasycenia koloru jaki chcemy otrzymać oraz od naturalnej barwy naszych włosów. Ponadto wielką zaletą jest to iż kolor zmywa się nam stopniowo co nie powoduje bardzo widocznego odrostu. Poza tym włosy po zabiegu są lśniące, odżywione i wydają się grubsze. Henna długo utrzymuje się na włosach, bo nawet do kilku tygodni, czas ten jest jednak uwarunkowany rodzajem i strukturą naszych włosów.