Jak wybrać najlepsze miejsce do spa?

Jak wybrać dobre spa?

Aby rzetelnie i spójnie ocenić każde spa w kraju, od uzdrowisk hotelowych po kurorty uzdrowiskowe, należy odpowiedzieć sobie na pytanie co nam odpowiada a co nie, a jeśli nie to dlaczego. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że dobre spa niekoniecznie jest bardzo drogim spa, a niedrogie spa niekoniecznie jest złe.

Poniższe wskazówki mają być rodzajem listy kontrolnej tego, czego należy oczekiwać od spa, a czego nie mieliśmy w planach udając się w to miejsce.

Jakie aspekty decydują o jakości spa?

Atmosfera

Wszystkie rodzaje spa powinny mieć odprężającą i pozytywną atmosferę oraz być przyjemne dla zmysłów – spa powinno dobrze wyglądać, ładnie pachnieć, powinno być spokojne i wygodne. W dzisiejszych czasach wellness jest głównym tematem w branży spa.

Czystość

Niezależnie od tego, ile kosztuje wizyta w spa, należy oczekiwać bardzo wysokiego standardu czystości w spa. Gdzie do spa?

Życzliwość, uprzejmość i wrażliwość

Personel powinien być przyjazny i uprzejmy. Powinni być profesjonalni przez cały czas i skoncentrowani na Tobie i Twoim doświadczeniu w spa. Nigdy nie powinieneś doświadczać snobizmu ze strony osób pracujących w spa, ani nie powinieneś czuć się niekomfortowo. Zadaniem spa jest sprawienie, abyś poczuł się zrelaksowany – zaczyna się od życzliwości i uprzejmości.

Informacja i komunikacja

Dobre spa powinno również informować Cię o wszystkim, co się dzieje, gdy tam jesteś. Obejmuje to na przykład informowanie, kiedy basen może być zamknięty z powodu czyszczenia oraz czy sauna, łaźnia parowa i wanna z hydromasażem są zepsute. Dobra komunikacja zapewnia wygodniejsze i przyjemniejsze doznania w spa. W dobrym spa terapeuta wyjaśni etapy leczenia, jakie są korzyści zdrowotne i zada ważne pytania, np. czy jesteś na coś uczulony. W ten sposób nie będzie niespodzianek, a Ty będziesz mógł się w pełni zrelaksować.

Produkty

Dobre spa powinno informować o tym, jakich produktów używa i dlaczego, ale nie należy oczekiwać jakiejkolwiek „sprzedaży”. Twój masażysta powinien powiedzieć Ci, jakich produktów używał podczas zabiegu. A jeśli naprawdę pokochałeś ten krem, którego używali, prawdopodobnie z przyjemnością go kupisz.