Najlepsze marki kosmetyków naturalnych dla dzieci

Naturalne kosmetyki dla dzieci – czy warto?

Dbając o zdrowie swojego dziecka wielu rodziców decyduje się na stosowanie kosmetyków naturalnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie produkty są wolne od szkodliwych substancji, które mogą powodować nieprzyjemne skutki uboczne. W ostatnim czasie na polskim rynku pojawiło się wiele marek, które oferują kosmetyki dla dzieci oparte na naturalnych składnikach. W niniejszym artykule przedstawimy najlepsze marki kosmetyków naturalnych dla dzieci, które warto poznać.

Nasza lista marek

 1. Attitude
  Attitude oferuje kosmetyki dla dzieci oparte na ekologicznej glicerynie i oleju kokosowym. Produkty tej marki są także wolne od parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Attitude posiada szeroką gamę kosmetyków dla dzieci, w tym mydła, szampony, płyny do kąpieli oraz balsamy.

 2. Natura Bisse
  Ta hiszpańska marka oferuje kosmetyki dla dzieci oparte na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakty z róży i aloesu. Produkty tej marki są wyjątkowo delikatne i nadają się nawet dla noworodków. W ofercie Natura Bisse znajdziemy m.in. kremy do pielęgnacji skóry i suchych miejsc na ciele, masła do ciała oraz kosmetyki do kąpieli.

 3. Burt’s Bees
  Burt’s Bees to marka, która słynie przede wszystkim z produktów dla dorosłych, ale także oferuje kosmetyki dla dzieci. W ofercie tej marki znajdziemy szampony, płyny do kąpieli, kremy do pielęgnacji skóry oraz balsamy do skóry suchej. Produkty Burt’s Bees są oparte na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakt z rumianku czy miód.

 4. Weleda
  Weleda to niemiecka marka, która od ponad 90 lat produkuje kosmetyki na bazie naturalnych składników. Produkty tej marki są oparte na ziołach i roślinach, a także na naturalnych olejkach eterycznych. W ofercie Weleda znajdziemy szeroką gamę kosmetyków dla dzieci, w tym szampony, mydła, balsamy oraz kremy.

 5. Organic Babies
  Organic Babies to marka, która oferuje kosmetyki dla dzieci oparte na składnikach pochodzenia organicznego. W ofercie tej marki znajdziemy szeroką gamę kosmetyków, od kremów do pielęgnacji skóry po kosmetyki do kąpieli. Produkty Organic Babies są wolne od sztucznych substancji zapachowych, barwników i innych szkodliwych substancji.

Podsumowanie

Kosmetyki naturalne to coraz bardziej popularna opcja wśród rodziców. Dzięki nim możemy uniknąć stosowania produktów, które zawierają szkodliwe substancje. Na rynku znajduje się wiele marek, które oferują kosmetyki dla dzieci oparte na naturalnych składnikach. W naszym artykule przedstawiliśmy pięć najlepszych marek, które warto poznać przy decyzji o wyborze kosmetyków dla naszych dzieci.