Ognisty rudy Joanna – Rude włosy dla odważnych kobiet.

Na świecie naturalnie rude włosy występują u około 2% populacji. Być może właśnie ze względu na tak rzadkie występowanie, budzą duże zainteresowanie.
Dawniej rudy kolor włosów bywał przedmiotem uszczypliwości i nieprzyjemnych uwag. Popularne bywały także dowcipy o rudowłosych oraz przesądy i uprzedzenia.
We współczesnym świecie dominuje pogląd iż osoby rudowłose są oryginalne i energetyzujące. Niektórzy nawet uważają, że posiadaczki rudych włosów są bardziej namiętne i dysponują ponadprzeciętnym pokładem energii seksualnej. Wiele pochlebnych opinii rozpopularyzowanych w świecie mediów i show biznesu spowodowało iż dużo kobiet decyduje się na przefarbowanie swoich włosów na rudy kolor. Najczęściej spotykane są odcienie mieszanek z innymi kolorami.

Rude włosy – dla kogo? Ognisty rudy Joanna

Ponieważ ten kolor nie pasuje do każdej kobiety, najlepiej skorzystać z usług fryzjera, który dobierze odpowiedni odcień dopasowany do typu urody i karnacji.
Jeżeli jednak chcesz farbować włosy samodzielnie poświęć trochę czasu na dogłębną analizę farb dostępnych na rynku. Osoby o jasnej karnacji posiadające piegi mogą pomyśleć o rudości w typie kasztana.
Wybierając kolory intensywne warto zwrócić uwagę na odcień ognisty rudy Joanna, który będzie doskonale podkreślał ciemną oprawę oczu posiadaczek zielonych oraz brązowych tęczówek. Tonacje tycjan i jasna miedź najlepiej harmonizują się z jasną cerą. Natomiast do ciemniejszej karnacji bardziej pasuje kasztan i mahoń.

Jak dbać o rude włosy?

Nieodpowiednio dobrany odcień może wyglądać nienaturalnie i podkreślać niedoskonałości cery. Natomiast po udanej koloryzacji aby zatrzymać kolor na dłużej warto stosować szampony przeznaczone dla rudych włosów oraz odżywki i mgiełki z filtrem UV.