Czy płytę HDF można lakierować?

Bez wątpienia płyta hdf uchodzi za jedną z najpopularniejszych, które można znaleźć na rynku. Jej popularność związana jest przede wszystkim z wszechstronnym zastosowaniem oraz niewygórowaną ceną. Płyta wykorzystywana jest nie tylko do budowy oraz renowacji mebli, ale również może się przydać podczas budowy oraz wykończania domów. Zastanawiasz się jakie są jej właściwości? Wiele osób również zastanawia się nad tym, czy płytę HDF można lakierować. Oto garść sprawdzonych porad oraz inspiracji, które warto jest wziąć pod uwagę, jeśli myślimy o pracy z płytą HDF na własną rękę.

Czy płytę HDF można lakierować?

Czy płytę HDF można lakierować? To bardzo częste pytanie, na które możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi – oczywiście, że można, jednak wymaga to zdecydowanie jej ówczesnego przygotowania. Aby pomalować płytę HDF oraz w zasadzie każdą inną należy ją przede wszystkim dokładnie odkurzyć oraz pozbyć się wszelkich drobinek kurzu. Następnym krokiem powinno być odtłuszczenie. Dodatkowo, aby można było polakierować tego rodzaju płytę konieczne jest jej zmatowienie, aby lakier idealnie przylegał do powierzchni w danym miejscu.

Jak wykonana jest płyta HDF?

Płyta HDF wykonana jest z drobnych wiórów meblowych, które są połączone ze sobą przy pomocy wysokiego ciśnienia za pomocą różnych klejów oraz żywic. Tego rodzaju płyta jest również prasowana. Płyta HDF potocznie również nazywana jest płytą pilśniową, właśnie ze względu na jej budowę.

Ile kosztuje płyta HDF?

Wbrew pozorom, jak na tak szerokie zastosowanie płyta HDF nie jest droga oraz jest bardzo łatwo dostępna w sklepach. Płyta kosztuje od 10 do 40 złotych za metr kwadratowy i z łatwością można znaleźć ją w sklepach stacjonarnych oraz sklepach online.

Jakie jest najważniejsze zastosowanie płyty HDF?

Płyty HDF są szeroko stosowane w meblarstwie. Najczęściej możemy spotkać je jako plecy do mebli drewnianych oraz tych wykonanych z płyt meblowych. Wykorzystuje się je również do budowy szuflad oraz wnętrz szafek.